LISTONOSZ POLSKI
Forum hodowców rasy listonosz polski i innych polskich ras

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wstęp
Autor Wiadomość
mateok 
Administrator

Wysłany: 2010-02-12, 19:31   Wstęp

Witam wszystkich hodowców gołębi, a w szczególności hodowców rasy Listonosz polski.
Pozdrawiam i zapraszam do korzystania z forum.
Na razie goście forum mają możliwość pisania jednak po pewnym czasie opcja ta zostanie zablokowana zachęcam do rejestracji.
Ostatnio zmieniony przez mateok 2010-08-11, 01:04, w całości zmieniany 2 razy  

akiss 

Wysłany: 2010-03-13, 18:59   

Chętnie podyskutuję o listonoszach ,stawakach i brodawczakach podkarpackich.

akiss 

Wysłany: 2010-03-13, 20:06   

Ma ktoś wzorzec stawaka małopolskiego?
http://www.fotosik.pl/pok...3f9bbaa20e.html
Nowa rasa polska zarejestrowana w ubiegłym roku.Takie kiedyś miałem.

jk

Wysłany: 2010-03-14, 18:39   

Witam moje GG 11068299 trzymam listonosze polskie i stawaki polskie

stawak
Gość
Wysłany: 2010-03-21, 21:15   stawakmlp

Jak zeskanuje wzorzec stawaka małopolskiego to wrzuce na forum.

Co do sieków na zdj. to samiczka ma poważne błędy w barwie ale samczyk jest już lepszy.

pozdrawiam!!!

akiss 

Wysłany: 2010-03-22, 20:10   

Interesuje mnie to dlatego ,że jest wg. mnie odmianą barwną stawaka polskiego.Dlatego, ważne jest jaki to ma być gołąb, wysoki czy średniowysoki,krótki czy wydłużony.Z tego, co słyszałem to wzorzec przewiduje tylko kolor czarno biały.Występują również "sieki "czerwono-białe. Ale to temat do dyskusji po przeanalizowaniu wzorca.

stawak
Gość
Wysłany: 2010-03-23, 18:56   

Oczywiście sieki są odmiana barwna stawaka polskiego, tylko przez lata jego wygląd nieco odbiegł od pokroju stawaka polskiego i jest nieco mniejszy. A poza tym łatwiej jest zarejestrować nową rase niz zmienić stary wzorzec.

Aktualnego wzorca nie posiadam tylko projekt który opracowywaliśmy z kolegami. W nim był także uwzgędniony czerwony siek i raczej nic się nie zmieniło. Była też mysl nad siekiem żółtym ale za względu na to że taka barwa nie była nigdy hodowana więc nie została uwzględniona.

pozdrawiam!!

akiss 

Wysłany: 2010-03-23, 20:58   

Trzy cechy jakie minimum powinny występować pomiędzy rasami gołębi raczej nie istnieją w tym przypadku. I tak, "sieka" odróżnia od stawaka :
barwa/ gołąb rodzi się np. na czarnych lotach i czarnym ogonie oraz ma upierzenie tygrysie ,a po opierzeniu lota stają się białe lub przeplatane,a tarcze tracą typowo tygrysi rysunek.Aby "siek " był wzorcowy musi urodzić się prawie czarny.Okolice głowy są tylko tygrysie.
Druga cecha inna to kolor dzioba.Musi być ciemny.Oczywiście obwódka oczna,wysokość ,nogi jak u stawaka.No i może trzecia cecha różniąca go od stawaka to kolor oka.Siek powinien mieć oko perłowe .Stawak ,natomiast jasno perłowe z jak najmniejszą źrenicą.Dlatego więc tak bardzo chcę zobaczyć ten wzorzec "sieka" i ocenić czy odpowiada gołębiom hodowanym na podkarpaciu.

stawak
Gość
Wysłany: 2010-03-23, 21:45   

Jeśli chodzi o dziób to ciemny jest tylko u czarnego sieka, u czerwonego jest normalny.
Jeśli chodzi brew to jasna jest u czerwonego sieka, u czarnego była zapisana jako : kolor szary.

ARTUR
Gość
Wysłany: 2011-10-02, 15:21   

Witam mam do sprzedania listonosze kolor niebieski czerwony likwidacja hodowli

szeryf82 
Szeryf82

Wysłany: 2011-10-04, 14:23   

WITAM TO WRZUĆ PARĘ FOTEK I NAMIARY.POZDRAWIAM

Artur
Gość
Wysłany: 2011-12-10, 20:39   

WITAM SPRZEDAM LISTONOSZE ZAINTERESOWANYM WYSLE ZDJECIA KONTAKT agresiu@wp.pl POZDRAWIAM

Gość

Wysłany: 2012-07-16, 21:53   

witam szukam dobrej klasy samca listonosza polskiego koloru niebieskiego prosze o zdjecia artur02468@gmail.com dziekuje

Odpowiedz do tematu